ÇOCUK BAYRAMI FOLKART'TA KUTLANDI
23 Nisan 2016

Çocuklar, Folkart Towers 23 Nisan Çocuk Festivali’nde çocuklar ve aileleri eğlenceli saatler yaşadı.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Folkart Towers, bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinlikler kapsamında çocuklar ve aileleri Folkart Çarşı’da 23 Nisan günü gönüllerince eğlendi.


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Folkart Towers’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Folkart Towers 23 Nisan Çocuk Festivali’nde çocuklar gönüllerince eğlenirken, sayısal ve sosyal zeka gelişiminin yanı sıra el ve vücut koordinasyonlarını da geliştiren birbirinden ilginç, günümüzde pek oynanmayan; sek sek, ip atlama, halat çekme gibi sokak oyunlarıyla güzel vakit geçirdi. Aileler de çocuklarıyla birlikte eğleme fırsatı buldu. Çocuklar özellikle sokak oyunları; saklambaç, halat çekme, ip atlama gibi yarışmalar yoğun ilgi gördü.

Folkart Çarşı’da düzenlenen etkinlikler kapsamında, birçok faaliyet düzenlendi. Etkinliklerde küçük çocukların aileleri de yavrularının yanında eğlenceli saatler geçirdi. Uzman isimlerle çocukların eğlenerek gelişmelerine yardımcı olan hareket odaklı oyunlarla çocuklar, Çocuk Bayramı’nı gönüllerince kutladı. Çocuklar ışıklı masada duyusal oyunlar oynarken, isteyenler hayvan temalı duyusal oyun havuzunda eğlenceli saatler geçirdi. Etkinlikte maske, puzzle, kukla yapımı gibi el ve zihin gelişimlerini sağlayacak aktiviteler de yer aldı. Sokak oyunları kapsamında top tuzağı, sek sek, çoklu halat çekme, çuval yarışı, lastik /ip atlama, çember çevirme, yumurta taşıma yarışmaları yapıldı.

Bunların yanı sıra lego robot, tekno okul, hayal odası, zeka oyunları gibi etkinlikler çocuklar için farklı bir alternatif oldu. Özel eğitim alan öğrenciler çifte telli ve step gösterisi sundu. Mutfak atölyesinde ise kurabiye, eti puf yapımı ve kardan adam yapımı yer aldı. Bir diğer etkinlik ise çocukların hayallerini süsleyen uçaklarla ilgili oldu. Mini Pilot’un kuracağı parkurda yer alan maket uçaklarla test sürüşü ardından katılanlara Mini Pilot Sertifikası verildi. Etkinlikler kapsamında bir konser de gerçekleştirildi. 5 ve 25 yaş arası 40 kişiden oluşan İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu, bir konser verdi. İstiklal Marşı’yla başlayan konser, birbirden güzel şarkılarla hem çocukları hem de ailelerin güzel vakit geçirmelerini sağladı.

Paylaş :
Twitter
Tüm Haberler