FOLKART ACADEMY GÜZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI
10 Ekim 2017

Folkart’ın kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile kültür ve sanata verdiği destek eğitim alanında da devam ediyor. Folkart Academy’de 2017 yılının “Bahar Dönemi”nin ardından şimdi de “Güz Dönemi” eğitimleri başlıyor.

Folkart bünyesinde sanat eğitimleri için kurulan Folkart Academy’nin yeni dönem kayıtları başladı. Geçtiğimiz dönem Ustalarla Tiyatro Atölyesi programıyla 628 kişinin eğitim aldığı Folkart Academy’nin yeni dönem kayıtları başladı. Geçtiğimiz Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan “Bahar Dönemi”nde Folkart Academy eğitimlerine katılmak için 15 bin kişi başvurmuştu. “Güz Dönemi”nde de yine Türkiye’nin dört bir yanından yoğun başvuru yapılması bekleniyor.

Başvurular sadece www.folkartakademi.com internet sitesinden yapılıyor. Başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekiyor. Geçtiğimiz “Bahar Dönemi”nde başvuranların “Güz Dönemi” için yeniden başvurması gerekiyor. Noter huzurunda yapılacak asil ve yedek çekilişi sonrasında kayıt için kazananlar internet sitesinden yayınlanacak.

Folkart Academy’de Güz Dönemi’nde 200 çocuk, 100 yetişkin olmak üzere toplam 300 kişi Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nde alanında uzman ve ünlü isimlerden eğitim alacak. Geçtiğimiz Bahar Dönemi’nde (Nisan-Mayıs-Haziran) özel yetenek sınavıyla seçilerek Hazırlık Sınıfı’nda 200 saatin üzerinde eğitim alan öğrenciler eğitimlerini sürdürecek.

Yetişkin öğrenci eğitimleri toplam 5 hafta sürecek. Yetişkinler toplam 40 saat eğitimcilerden eğitim alacak. 6-14 yaş çocuk grupları ise yine 5 hafta süresince 20 saatlik eğitim görecek. Özel Yetenek Sınıfı ise toplam 10 hafta süresince 200 saat eğitim alacak. Eğitimler Folkart Towers’ta oluşturulan özel derslikte ve tiyatro salonunda yapılacak. Eğitimler 21 Ekim 2017 tarihinde başlayıp 24 Aralık 2017 tarihinde sona erecek.

Paylaş :
Twitter
Tüm Haberler