FOLKART, ‘MÜKEMMELLİKTE YETKİNLİK ÖDÜLÜ’YLE 4. YILDIZI TAKTI
18 Kasım 2016

FOLKART’A ‘MÜKEMMEL’ ÖDÜL

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) ile TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen “2016 Türkiye Mükemmellik Ödülleri” töreninde Folkart, 3’üncü yıldızdan 4’üncü yıldıza yükselerek “Mükemmellikte Yetkinlik Ödülü”ne layık görüldü.
Hilton İstanbul Bosphorus Convention Center da 15-16 Kasım tarihleri arasında düzenlenen KALDER 25. Kalite Kongresi sonunda “2016 Türkiye Mükemmellik Ödülleri” töreni gerçekleştirildi. Alanlarında uzman 40 kişiden oluşan Türkiye Mükemmellik Ödül Jürisi tarafından yapılan değerlendirmeler sonrası Folkart, 3’üncü yıldızdan 4’üncü yıldıza yükselerek “Mükemmellikte Yetkinlik Ödülü”ne layık görüldü. 2013 yılında dünya genelinde seçkin şirketlerin 20 yılı aşkın süredir baz aldığı bir ‘’Mükemmellik Modeli’’ olan EFQM’i rehber edinerek harekete geçen Saya Grup bünyesindeki Folkart Yapı A.Ş, ilk seviye olan ‘’Mükemmellikte Kararlılık Belgesi”ni 2014 yılında almıştı. Ardından 2015 yılında ödül seviyelerini belirten 3. yıldız ile “Yetkinlik Belgesi”ni alan Folkart, bu yıl da 4. yıldızı alarak, “Mükemmellikte Yetkinlik Ödülü”nün sahibi oldu.
Ödül törenine katılan Folkart Yapı A.Ş. Kurumsal Gelişim ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Emre Reçber, “2013 yılında dünya genelinde seçkin şirketlerin 20 yılı aşkın süredir baz aldığı bir ‘’Mükemmellik Modeli’’ olan EFQM’i rehber edinerek harekete geçmiştik. EFQM tarafından belirlenen “Liderlik”, “Strateji”, “Çalışanlar”, “İş Birlikleri ve Kaynaklar”, “ Süreçler, Ürünler ve Hizmetler”, “Çalışanlarla İlgili Sonuçlar”, “Müşterilerle İlgili Sonuçlar”, “Toplumla İlgili Sonuçlar”, “İş Sonuçları” kriterlerini kendimize yol haritası olarak belirledik. Folkart olarak, bu yolculukta 2015 yılında, yaptığımız çalışmalarla “3 Yıldız Yetkinlik Ödülü”nü almaya hak kazanmıştık. Şimdi ise, 16 Kasım Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde 4. yıldızı alarak “Mükemmellikte Yetkinlik Ödülü”nü almaya hak kazandık” dedi.
Uzun soluklu bir yolculuk olan EFQM’de bundan sonraki hedeflerinin “Türkiye Mükemmellik Ödülü” olduğunu dile getiren Reçber, “Önümüzdeki yıl 5. yıldızımızı almak istiyoruz. Ardından da EFQM tarafından verilen “Avrupa Mükemmellik Ödülü”ne ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun için tüm Folkart ailesi olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu ödülü almamızda emeği geçen tüm yöneticilerime ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onların adına bu ödülü almak benim için gurur vericiydi” diye konuştu.

Paylaş :
Twitter
Tüm Haberler