13 Haziran 2018
Uzundere’deki Folkart Line Projesi’nde Folkart kalite çizgisi ulaşılabilir fiyatlarla sunuluyor. 10 bin liradan başlayan peşinat ve düşük faizli konut kredisi ile ev sahibi olmak mümkün.
26 Mart 2018
“Hayat Buna Değer” sloganıyla; çevre dostu, en ileri teknoloji ile donatılmış, uluslararası standartlarda güçlü yapılar inşa ederek, sektöründe öncü rol üstlenen Folkart; Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabının ardından, aynı bölgedeki ikinci projesine başlıyor. Yeni proje Uzundere Kentsel dönüşüm alanında Folkart’ın LivaHome isimli ilk projesine komşu pozisyonda.
6 Mart 2018
Folkart Gallery, İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından "Yaşayan 100 Büyük Dahi" arasında gösterilen Ukraynalı ressam Ivan Marchuk'u konuk ediyor.
22 Ocak 2018
Folkart Academy’nin 2018 eğitim yılı için ön kayıtlar başladı. Folkart Academy’de 2018 yılı Bahar Dönemi’nde 200 çocuk, 100 yetişkin olmak üzere toplam 300 kişi Tiyatro Atölyesi’nde alanında uzman ve ünlü isimlerden eğitim alacak.
6 Aralık 2017
Gayrimenkul sektörüne yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan Real Estate Stars Ödülleri sahiplerini buldu. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) destekleriyle düzenlenen Real Estate Stars – Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Ödül Töreni, İstanbul The Ritz Carlton Hotel’de gerçekleştirildi.
12 Ekim 2017
Türk edebiyatının önde gelen şairlerinin şiirleri farklı disiplinlerdeki sanatçıların eserlerine yansımasıyla oluşan “Dizelerin Renkleri” adlı sergi Folkart’ta 13 Ekim’de ziyarete açılıyor.
12 Ekim 2017
Dünyaca ünlü Meksikalı heykeltıraş Jorge Marin’in “Varlığın Yeniden İnşası” adlı sergi Folkart’ta 13 Ekim’de ziyarete açılıyor.
10 Ekim 2017
Folkart’ın kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile kültür ve sanata verdiği destek eğitim alanında da devam ediyor. Folkart Academy’de 2017 yılının “Bahar Dönemi”nin ardından şimdi de “Güz Dönemi” eğitimleri başlıyor.
11 Ağustos 2017
Bu güzel kentin sahip olduğu tüm değerleri yaşatmak ve onlara değer katmak Folkart olarak hep önceliklerimiz arasında.
17 Temmuz 2017
Folkart, İzmir spor kulüplerine, İZVAK işbirliğiyle 1 milyon 534 bin liralık destek verdi. Bu örnek ile İzmir kulüpleri ve Folkart, birlik ve dayanışma tablosu sergiledi
29 Mayıs 2017
Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi (KalDer) tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen, ekonomiye yön veren şirketleri ve liderleri buluşturan ‘Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’ 24-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.
7 Mayıs 2017
Ülkemizde kutuplaşmanın sözcülüğüne soyunmuş bir gazetede, 2015 yılından bugüne dek Folkart ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mesut Sancak’ın konu edildiği, yalan haberler yapılmaktadır. Bu yalan zincirinin son halkasına, geçtiğimiz 04 Mayıs ve 06 Mayıs 2017 tarihlerindeki yayınlarında tanık olduk.
10 Mart 2017
Folkart Gallery başta olmak üzere İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Ana Sponsorluğu ve benzeri faaliyetler ile sanata verdiği desteği sürdüren Folkart, yeni projesiyle gündemde. Kurumsal Sosyal Sorumluluk uygulamaları kapsamında Folkart, kendi bünyesinde Folkart Academy’yi kurdu. İlk adımını da Ustalarla Tiyatro Atölyesi ile gerçekleştirecek. İlk etapta 625 kişiye eğitim verilecek.
13 Şubat 2017
Folkart, İzmir’de ilk defa site sakinlerine hizmet verecek yeni bir sağlık uygulaması başlattı. Folkart Towers’ta, artık 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda mobil sağlık hizmetlerinden yararlanılabilecek.
5 Ocak 2017
Bir iş toplantısı için Londra’ya giden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Reina saldırısına en güzel cevap, Türkiye'de tatil" başlıklı yazısı ile Türkiye’ye destek veren Independent yazarı Simon Calder ile buluştu.
18 Kasım 2016
Türkiye Kalite Derneği (KALDER) ile TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen “2016 Türkiye Mükemmellik Ödülleri” töreninde Folkart, 3’üncü yıldızdan 4’üncü yıldıza yükselerek “Mükemmellikte Yetkinlik Ödülü”ne layık görüldü.
21 Ekim 2016
Folkart, Pharmactive, Volt Elektrik Motorları şirketlerini bünyesinde barındıran Saya Grup güne acı bir haberle başladı. Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Abdulrezzak Sancak (52), bugün gece (21.10.2016) hayata gözlerini yumdu.
5 Ekim 2016
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 2016/2017 Sezonu Ana Sponsoru Folkart oldu. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Folkart konserleriyle gündemde olacak.
3 Ekim 2016
Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen “Real Estate Stars/Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri” ödül töreni geçen hafta sektörün önde gelenlerini buluşturdu.
27 Eylül 2016
Çevreyi ilgilendiren konulara gösterdiğimiz özenin bir yansıması olarak yeni bir projeye daha destek veriyoruz.
9 Eylül 2016
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Karabağlar ilçesi Uzundere Mahallesi'nde 280 konut ve 33 iş yerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi için yaptığı dördüncü ihaleyi, teklifi veren tek şirket olarak Folkart kazandı.
23 Ağustos 2016
Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart Gallery’de 5-10 yaş arası çocuklara verilen resim kursu çalışmalarına katıldı. Minik ressamlarla birlikte vakit geçiren Sancak, ilk yıl 100 kişi olan kontenjanın yoğun ilgi nedeniyle bu sene 200’e yükseltildiğini hatırlatarak, çocuklara yönelik desteklerinin süreceğini söyledi.
12 Ağustos 2016
Ana sponsor FOLKART, 18 ülkeden 600'e yakın sanatçıyı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda buluşturuyor Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olma hedefine ilerleyen Folkart, kuruluşunun 10. yılını İzmir Enternasyonal Fuarı’na ana sponsor olarak kutluyor.
9 Ağustos 2016
“KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul ve yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz Mayıs ayında vakfa 1 milyon liralık bağışta bulunan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi”
29 Temmuz 2016
Reklam Arkası programında Folkart Pazarlama Müdürü Batur Ayfer, Folkart Time ve Folkart Çeşme projelerinin detaylarını anlatıyor.
13 Temmuz 2016
Son günlerde ülkemizde kutuplaşmanın sözcülüğünü yapan bir yayın organında; Folkart Yapı A.Ş. ve Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak hakkında; gerçek dışı, hakaret içeren, kasıtlı, düşmanlık duygusuna dayalı, asılsız bilgilerle donatılmış yalan haberler yer almaktadır. ‘Bilgi eksikliği’ nedeniyle de, sosyal medyada paylaşılmaktadır.
21 Haziran 2016
Folkart Gallery, geleceğin sanatçısı yetenekli çocukları yetiştirmeye devam ediyor. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen, 5-10 yaş arası çocuklara resim eğitimi verilen kurs, bu yıl da yoğun ilgi gördü. 205 minik kursiyerle, 20 Haziran’da başlayan resim kursu, 19 Ağustos’ta son bulacak. Ücretsiz olan kursta çocukların kullanacağı tüm malzemeler Folkart Gallery tarafından karşılanacak.
31 Mayıs 2016
Folkart Başkanı Mesut Sancak, çalışanların tamamının, gördükleri eğitim sonrası “31 Mayıs Dünya Sigara İçmeme Günü”ne, sigarayı bırakarak girdiklerini açıkladı. Folkart, Dünyada ve Türkiye’de çok az sayıda örneği bulunan, tamamen ‘Sigarasız Şirketler’ arasına katıldı. Sigara içen artık Folkart’ta çalışamayacak.
13 Mayıs 2016
Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’nde inşa edilen yeni yaşam merkezi Folkart Time, projesinin yanı sıra farklı bir mimari tarzla inşa edilen satış ofisi ile de beğeni topluyor.
13 Mayıs 2016
Folkart, Bayraklı Kaymakamlığı’nın 10-16 Mayıs 2016 tarihleri arasındaki “Engelliler Haftası” nedeniyle düzenlediği “Sevgi Çiçekleri-Sevgiyle Büyüyen Çiçekleriz” etkinliğine destek veriyor.
8 Mayıs 2016
8 Mayıs Pazar günü omurilik felci tedavisi için yapılacak araştırmalara destek sağlamak amacı ile şirketimizi temsilen toplam 24 kişi koşamayanlar için koştu ve katılım sertifikası almaya hak kazandı.
04 Mayıs 2016
Türkiye’nin en büyük inşaat firması olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Folkart Yapı, Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’nde yeni bir projeye daha başlıyor. Avrupa’nın en yüksek ikiz kulelerinden Folkart Towers projesini gerçekleştiren Folkart, Ankara Caddesi üzerinde “Folkart Time” adını verdiği yeni bir yaşam merkezi kuruyor.
23 Nisan 2016
Çocuklar, Folkart Towers 23 Nisan Çocuk Festivali’nde çocuklar ve aileleri eğlenceli saatler yaşadı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Folkart Towers, bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinlikler kapsamında çocuklar ve aileleri Folkart Çarşı’da 23 Nisan günü gönüllerince eğlendi.
29 Mart 2016
Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak yönetiminde yürütülen “Dumansız Hava Sahası” projesi kapsamında kurum içerisinde sigara bırakma kampanyası başlatıldı.
18 Mart 2016
Folkart’ın Bayraklı’daki ikiz kuleleri bu gece (19 Mart) iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için amacıyla tüm dünyada yapılan ’Dünya Saati’ eylemine katılacak ve 20.30- 21.30 saatleri arasında cephe aydınlatmasını kapatacak.
02 Mart 2016
Savaşı sevmediği halde tüm dünyanın kabul ettiği en iyi savaş fotoğrafçısı, en büyük fotoğraf ajanslarından Magnum’un kurucularından. Tutkulu, uslanmaz bir aşık, bir maceraperest, bir adrenalin bağımlısı. Ününü, hayatını, hayatının aşkını savaşta kazanmış ünü hariç hepsini kazandığı gibi savaşta kaybetmiş Robert Capa ilk kez Türkiye’de.
28 Kasım 2015
2013 yılından çıktığı kalite yolculuğunu sürdüren Folkart’ın almaya hak kazandığı Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın (EFQM) “Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız Belgesi” geçen hafta Kalder tarafından düzenlenen Kalite Konferansı’nda Folkart Genel Müdürü Metin Sancak’a teslim edildi.
12 Mayıs 2015
Seçkin mimarinin biçim verdiği konfor ve lüksü müşteri memnuniyetiyle birleştirme geleneğinin temsilcisi Folkart Yapı, İzmir’in yenilenmeye başlayan ilçesi Bornova’da yeni bir projeye imza atıyor.
18 Şubat 2015
İzmir’in yeni sembolü haline gelen “Folkart Towers”, Türkiye’nin en büyük sanat galerisi “Folkart Galeri”yi sanatseverlerle buluşturdu. 8 Şubat Pazar günü açılan galeri, ilk olarak dünyaca ünlü Prof. Dr. Hans Zilch’in “Ellerin Büyüsü” adlı koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.